آمیزه های بر پایه پلی آمید
نوشته شده توسط Administrator    چهارشنبه، 7 اسفند 1392 20:27    مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

    آمیزه های بر پایه پلی آمید قابل ارائه با نام تجاری SEPEX AMIDE

    1-انواع پلی آمید 6 و پلی آمید 6 6 تقویت شده با الیاف شیشه (5% تا 50%) 

    2-انواع پلی آمید 6 و پلی آمید 6 6 تقویت شده با پرکننده های معدنی (5% تا 50%)

    3-  انواع پلی آمید 6 و پلی آمید 6 6 مقاوم به ضربه

    4-مستربچ مقاوم کننده ضربه مخصوص پلی آمید

پلی آمید ها از خانواده پلاستیک های مهندسی محسوب می شوند  که به روش پلیمریزاسیون تراکمی یک دی آمین و یک اسید دو عاملی و یا پلیمریزاسیون آمینو اسیدها تولید می گردند. این پلیمرها دارای رشته های منظم و هم اندازه هستند که به همین دلیل بلورینگی (کریستالینیتی) زیادی از خود نشان می دهند.پلی آمید ها با یک عدد شناخته می شوند که نشان دهنده تعداد اتم های کربن در آمینو اسید اولیه (مانند پلی آمید 6) و یا تعداد اتم های کربن در دی آمین و تعداد اتم های کربن در دی اسید (مانند پلی آمید 6.6) است.

پلی آمید ها به دلیل خواص مهندسی فوق العاده مانند استحکام بالا، چقرمگی مناسب، مقاومت سایشی بالا، مقاومت شیمیایی بالا و مقاومت خستگی خوب در صنایع مختلف از قبیل قطعات خودرو، قطعات کوپلینگ، یاتاقان، چرخ دنده، چتر های نجات، طناب های محکم، پرزهای مسواک، نخ های بخیه، رگ های مصنوعی، لوله و شلنگ برای ترمز های بادی موتورهای بنزینی و دیزلی و ساختن قطعاتی که نیاز به ویژگی های مکانیکی بالایی دارند  استفاده می شود.

همچنین در بسیاری از موارد جهت افزایش خواص کششی و حرارتی پلی آمید ها از پرکننده هایی نظیر الیاف شیشه در تهیه کامپاندهای آن استفاده می شود.

آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه، 12 اسفند 1394 01:19 )