آمیزه های بر پایه پلی پروپیلن
چهارشنبه، 7 اسفند 1392 20:27   

این مواد  در شرکت سپنتا پیشه پاسارگاد با نام تجاری SEPEX Fillو SEPEX COMتولید می شود. این دسته از مواد استفاده گسترده ای در صنایع خودرویی مانند قطعات داخلی و خارجی، همچنین قطعات موتوری شامل اتصالات تهویه هوا، فن رادیاتور و ... دارند.

 

v     کامپاند PPتقویت شده با تالک (10% تا 70%).

v     کامپاند PPتقویت شده با الیاف شیشه (10% تا 50%).

v     کامپاند PPتقویت شده با کربنات کلسیم (10% تا 70%).

v     کامپاند PPتقویت شده با ترکیب تالک و الیاف شیشه.

v     پلی پروپیلن انعطاف پذیر شده با لاستیک.

 

در باره پلی پروپیلن

پلي‌پروپيلن اولين بار در دهه 1950 توليد شد و با توجه به مشخصات و ويژگيهاي خود به سرعت تبديل به يكي از مهمترين پليمرهاي با كاربرد عمومي گرديد به گونه‌اي كه امروزه داراي بيشترين رشد مصرف در مقايسه با ساير پليمرهاي عام در صنعت مي‌باشد.

دلایل زیادی برای برای پر مصرف بودن پلي‌پروپيلن  وجود دارد که از جمله می توان موارد زیر را نام برد :

-         توانايي پليمر براي اصلاح و بهبود به منظور كاربردهاي خاص

-         موازنه بين خواص مكانيكي، فيزيكي، الكتريكي و حرارتي

-         قيمت رقابتي

-         تنوع در فرآیند های شکل دهی

بعلاوه، مواد برپايه پلي‌پروپيلن داراي پايداري بسيار خوبي در محدوده هاي وسيعي از دما بوده و همچنين حفظ و نگهداري خواص مكانيكي بعد از بازيافت نيز جزء ويژگيهاي آنهاست.

پلي‌پروپيلن يکي از تر مو پلاستيکهاي بلوري با وزن مولکولي 40000 يا بيشتر است . جسمي است بيرنگ ، بي بو با چگالي حدود9/0 (gr/cm3)که در حدود 165 در جه سانتيگراد ذوب مي شود. غير قابل حل در آب و در دماي 25 درجه سانتيگراد در برابر مواد شيميايي و حلالهاي آلي مقاوم است .

هر يک از انواع پلي پروپيلن ، شامل هموپليمر ، کوپليمر تصادفی ، کوپليمرهاي اتفاقی و آلياژهاي پلي پروپيلن ضربه پذير ، بايستي خصوصياتي از خود داشته باشند که پاسخگوي نياز مصرف کنندگان باشد . هموپليمرها داراي ساختاري ساده و دامنه محدودي از خواص هستند ، در حالي که کوپليمرها و آلياژهاي پلي پروپيلن داراي ساختماني پيچيده تر بوده و محدوده وسيع تري از خواص را پوشش مي دهند .

بطور کلي خواصي که به عنوان مشخصه هاي اصلي براي پژوهشگران مد نظر مي باشد به شرح زير است :

Ø      مدول

Ø      استحکام

Ø      مقاومت ضربه اي

Ø      حداکثر درجه حرارت قابل استفاده

Ø      سختي

با دانستن اين خواص و همچنين شاخص جريان مذاب (MFI) که مشخص کننده توانايي فرآورش اين مواد است ، بسياري از قطعات مکانيکي قابل طراحي و ساخت مي باشند.

استفاده از پرکننده های معدنی جهت بالا بردن مدول، استحکام و سختی پلیمرها و همچنین کاهش انقباض پس از تولید (Shrinkage) در پلیمرها امری اجتناب ناپذیر است. در تهیه این گونه محصولات انتخاب درست نوع و مقدار پرکننده، استفاده از افزودنی های کمک فرآیندی لازم و طراحی فرآیند به گونه ای که ذرات پر کننده به خوبی در بستر پلیمر توزیع و پخش شوند نکات کلیدی هستند که عدم رعایت آنها منجر به تولید محصولی با کیفیت مناسب می گردد.